júl 012014
 

Opäť zopakujem, čo som povedal už v minulosti – mám rád knihy Josteina Gaardera. I keď posledná kniha, ktorú som od neho čítal – Hrad v Pyrenejích sa mi neveľmi pozdávala. Anna však autorovu reputáciu vylepšila. :biggrin:

Opäť tu čitateľ môže zaznamenať dve dejové línie. Jedna z nich rozpráva príbeh Anny – dievčaťa, ktoré sa snaží svojim postojom k narušenému životnému prostrediu docieliť k zmene pohľadu na prírodnú rovnováhu a zdroje, ktoré nám poskytuje. Druhá dejová línia rozpráva príbeh dievčaťa menom Nova, ktoré žije v zdevastovanom svete v budúcnosti a jej príbeh sa Anne noc, čo noc sníva. Nakoniec čitateľ zistí, že Anna má snovú víziu, v ktorej vidí svoju vnučku Novu.

Knihe nechýba ani magický prvok – zázračný prsteň, ktorý dotvára fantastiku knihy. Samozrejme sa jedná o knihu pre mladších čitateľov, ale platí, že kniha dokáže osloviť aj tých starších. Nápad Gaardera zakomponovať tematiku ochrany životného prostredia takýmto originálnym spôsobom do detskej knihy je naozaj obdivuhodný. Knihu odporúčam do pozornosti. :cool:

Túto knihu je možné nájsť v internetovej predajni kníhkupectva Martinus.