Press "Enter" to skip to content

Posts published in “W”

Autori na písmeno W

Osudné tajomstvá v Podzemí

Jedná sa o šiestu a zatiaľ pravdepodobne finálnu časť fantasy série s názvom “Podzemie”, ktorú napísalo autorské duo Roderick Gordon a Brian Williams.

Zločin lorda Artura Savila

Kniha bola po prvýkrát publikovaná vo vydavateľstve James R. Osgood, McIlvaine and company roku 1891.

Špirála hrôzy v Podzemí

Jedná sa o piatu a zatiaľ poslednú časť fantasy série s názvom “Podzemie”, ktorú napísalo autorské duo Roderick Gordon a Brian Williams.

Válka světů a jiné povídky

Táto kniha vychádza v tejto podobe po prvýkrát. Jedná sa o novelu a zbierku poviedok v jednej ucelenej publikácii. Na motívy novely bolo natočených niekoľko filmov, najznámejší asi z roku 2005 pod taktovkou Stevena Spielberga.

Súboj v Podzemí

Jedná sa o štvrtú - momentálne predposlednú časť fantasy série s názvom “Podzemie”, ktorú napísalo autorské duo Roderick Gordon a Brian Williams.

Kukly

Kniha bola po prvýkrát publikovaná v roku 1955 vo vydavateľstve Michaela Josepha. V Európe kniha vychádza pod názvom The chrysalids, V Amerike pod názvom Re-birth.

Ostrov doktora Moreaua

Kniha bola po prvýkrát vydaná v roku 1896 vo vydavateľstve Heinemann, Stone and Kimball. Na motívy tejto knihy bolo natočených viacero filmov, posledné dva rovnomenné filmy boli z rokov 1977 a 1996.

Stroj času

Táto kniha vyšla po prvýkrát v roku 1895 vo vydavateľstve Williama Heinemanna. Na motívy knihy bol natočený v roku 1960 celovečerný film, ktorého remake vznikol v roku 2002.

Príbeh Edgara Sawtella

Kniha vyšla po prvýkrát v roku 2008 vo vydavateľstve Harper Collins/Ecco.

Neviditeľný

Kniha vyšla po prvýkrát v roku 1897 vo vydavateľstve C. Arthur Pearson.

Čo Dante nevidel

Kniha vyšla po prvýkrát v roku 1964.

Vetřelci z hlubin

Túto apokalyptickú science-fiction vydalo po prvýkrát vydavateľstvo Michael Joseph v roku 1953. V Amerike vyšla táto kniha pod názvom "Out of the deeps".