Press "Enter" to skip to content

Studňa

Už dávno som si chcel niečo prečítať do tohto slovenského autora. Konečne som sa dostal k tomu, že som si kúpil jeho najnovšiu knihu Studňa. Môžem s čistým srdcom povedať, že vôbec neľutujem a kúpim si aj jeho staršie diela :biggrin: .

Dej sa začína obchodným rokovaním medzi podnikateľom Révayom prezývaným Gróf a jeho talianskym obchodným partnerom Cappelom. Nejde o čistý obchod, pretože Gróf chce Taliana obabrať o peniaze cez nastrčenú osobu – bieleho koňa. Tým je bezdomovec Ing. Richter. Keď jedného dňa nájdu v septiku mŕtvolu prichádza na scénu oddelenie vrážd „Nášho Mesta“ s hlavnými vyšetrovateľmi Krauzom a Burgerom. Po úmornom snažení sa im po niekoľko hodinovej práci za pomoci potápačov a hasičov konečne podarí vyzdvihnúť telo. Mŕtvola mala zviazané ruky za chrbtom a bola zaťažená tehlami, čo im dalo dostatočný dôkaz, že ide o vraždu, ktorej sa najviac obávali. Po obhliadke a pitve došli k záveru, že ide o bezdomovca, ktorý sa utopil a rozpracovali viacero vyšetrovacích teórii. Zistili, že ide o bezdomovca Richtera, avšak pri ďalšom vyšetrovaní sa im to nepotvrdilo, aj keď mŕtvy mal na sebe jeho sako. Toto všetko sa odohralo v auguste 2002.

V máji 2003, keď ešte stále nepohli s prípadom mŕtveho bezdomovca, príde za šéfom oddelenia známy a žiada ho o pomoc pri pátraní po jeho dcére. Tá sa mu neozvala od októbra. Chlapci z vrážd sa chtiac nechtiac pustili do vyšetrovania, ktoré ich zaviedlo až na stopu mŕtvoly neznámeho bezdomovca…. Viac neprezradím :tongue:

Skvelo napísaná kniha s vtipnými rozhovormi medzi postavami. Pravdupovediac som nečakal, že sa mi to bude tak páčiť. Kniha je vydaná vo formáte kopírujúcom Brownove knihy. Možno preto, aby prilákala viac záujemcov, to jediné by som jej vytkol :cheerful:

Túto knihu je možné nájsť v internetovej predajni kníhkupectva Martinus.

Be First to Comment

Pridaj komentár