Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php52/lib/php/hcptch-contact-form-integration.php) is not within the allowed path(s): (/tmp:/usr/share/php:/usr/local/lib/php/pear:/etc/apache2/scripts:/usr/local/etc/apache22/scripts:/home/html/diera.sk) in /home/html/diera.sk/public_html/wp-content/plugins/captcha/captcha.php on line 2035

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php52/lib/php/smilies-package.inc.php) is not within the allowed path(s): (/tmp:/usr/share/php:/usr/local/lib/php/pear:/etc/apache2/scripts:/usr/local/etc/apache22/scripts:/home/html/diera.sk) in /home/html/diera.sk/public_html/wp-content/plugins/smilies-themer/smilies-themer.php on line 33
Cesta do neba - Diera - Literárny kútik
júl 242010
 

Cesta do neba je ďalšou poviedkovou zbierkou z pera Roalda Dahla. V originále vyšla táto zbierka pod názvom Kiss kiss. Väčšina poviedok uverejnených v tejto zbierke bola publikovaná v zbierke s názvom Neuveriteľné príbehy. V tejto knihe sa navyše stretneme s dvoma poviedkami, ktoré sa v predošlej zbierke nenachádzali. Ide konkrétne o poviedky Domáca a Materská kašička.

Domáca
(The lanlady)
William a Mary
(William and Mary)
Cesta do neba
(The way up to heaven)
Farárova zábavka
(Parson´s pleasure)
Pani Bixbyová a kožuch od plukovníka
(Mrs. Bixby and the colonel´s coat)
Materská kašička
(Royal jelly)
Zajko Bojko
(Georgy Porgy)

Genéza a katastrofa /Skutočný príbeh/
(Genesis and catastrophe: A true story)
Eduard dobyvateľ
(Edward the conqueror)
Prasa
(Pig)
Majster sveta
(The champion of the world)

Ako obvykle sa jedná o zbierku, z ktorej asi každá poviedka má niečo do seba. Knihu hodnotím kladne a samozrejme odporúčam prečítať. :silly:

Túto knihu je možné nájsť v internetovej predajni kníhkupectva Martinus.

  One Response to “Cesta do neba”

  1.  

    Aj ja túto knihu hodnotím kladne. Musím však povedať, že na začiatku sú poviedky geniálne, ale čím bližšie ku koncu, tým sa zábava a originálny nápad strácajú. Úplný top je poviedka William a Mary, ktorú odporúčam prečítať úplne všetkým :devil: . Je taká zadosťučiňujúca že až :biggrin: .