Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php52/lib/php/hcptch-contact-form-integration.php) is not within the allowed path(s): (/tmp:/usr/share/php:/usr/local/lib/php/pear:/etc/apache2/scripts:/usr/local/etc/apache22/scripts:/home/html/diera.sk) in /home/html/diera.sk/public_html/wp-content/plugins/captcha/captcha.php on line 2035

Warning: include() [function.include]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php52/lib/php/smilies-package.inc.php) is not within the allowed path(s): (/tmp:/usr/share/php:/usr/local/lib/php/pear:/etc/apache2/scripts:/usr/local/etc/apache22/scripts:/home/html/diera.sk) in /home/html/diera.sk/public_html/wp-content/plugins/smilies-themer/smilies-themer.php on line 33
Aj jahňa môže zabiť - Diera - Literárny kútik
jún 242010
 

Ide o trinásť z pôvodne osemnástich poviedok originálnej poviedkovej zbierky Someone like you. Poviedky sú vtipné, niekedy až sarkasticky vtipné, originálne a nápadité. Páči sa mi spôsob, ktorým autor stupňuje dej a k vyvrcholeniu dôjde až na úplnom konci. Roald Dahl je sám o sebe zárukou kvality. V knihe sa stretneme s poviedkami v následujúcom poradí:

Gurmán (Taste)
Aj jahňa môže zabiť (Lamb to the slaughter)
Južan (Man from the south)
Vojak (The soldier)
Tá nežná pani môjho srdca (My lady love, my dove)
Istá výhra (Dip in the pool)
Postrah Foxley (Galloping Foxley)
Koža (Skin)
Jed (Poison)
Túžba (The wish)
O krk (Neck)
Zvukový prístroj (The sound machine)
Nunc dimittis (Nunc dimittis)

Poviedka s názvom Aj jahňa môže zabiť sa okrem tejto zbierky objavila aj v časopisoch New Yorker a Harper´s magazine. Pri tejto zbierke nebudem vyhodnocovať poradie poviedok od (podľa mňa) najlepšej po najhoršiu. Niektoré poviedky ma oslovili viac, niektoré menej, ale všetky boli veľmi dobre napísané. Neostáva mi nič iné, ako knihu nenápadne odporučiť do pozornosti čitateľov.  :whistle:

Túto knihu je možné nájsť v internetovej predajni kníhkupectva Martinus.

  One Response to “Aj jahňa môže zabiť”

  1.  

    Taktiež odporúčam do pozornosti, naozaj úžasný výber poviedok. Výborná bola Istá výhra a tiež sa mi náramne páčila poviedka Koža, o tetovaní na dedkovom chrbte :devil: .